RAMAZAN’DA NASILSINIZ?

11 ayın sultanı mübarek ramazan Allahın kullarına bahşettiği fırsat ayı… ne mutlu sağlığı yerinde olup bu mübarek ayın nimetlerinden istifade edip tadına varabilenlere… beni bu ayda en çok etkilendiğim binlerce insanın aynı anda orucunu bozarak ağzına ilk lokmasını atması düşünün başka hiçbir güç hararetten kuruyan ağzımıza suyu vermesini engelleyemez. Allaha olan inancı ona bunu yaptırıyor. Hem de büyük bir haz ile mutlulukla oruç aslında sağlık Amerika’da Müslüman olmayan insanlar bile orucun insan sağlığındaki olumlu etkilerinde hem fikir olmuşlar. Tıp âlimleri orucun insan sağlığındaki olumlu sonuçları kabul edip insanlara tavsiye olarak reçete ediyorlarmış. Günün sonunda kılınan teravih namazı da bunu tamamlıyor. Gerçekten Müslümanlık insanların kendileri, vücutları için en iyisini emrediyor. Yoksa Allahın kullarından gelecek ibadete ihtiyacı mı var?

Birde işin günahlardan arınma için sunulan fırsat günleri… Hani ucuz satışlar mevsim sonu indirimi gibi aklı olan insanlar bu ayları fırsata çevirip kullanıyor. Aklı olan bu fırsatları ne güzel değerlendiriyor. Hayırlı ramazanlar efendim.

Edremit yeni oteli müdürü Doğan Akın…

Doğan Akın doğma büyüme yani yerli tam Akçaylı, Akçay’ın çok eski yıllardaki rahmetli emin hocasının küçük oğlu o yıllarda Akçaylılar Akçay’ın gerçek temsilcileriydi şimdiki gibi azınlıkta değildi. Özü sözü dinlenen güzel ailelerdi herkes birbirine dost saygılı güvenliydi. Doğanın rahmetli annesi, benim rahmetli annemin çok dostuydu. Doğan’ın eski dostluğumuz adına Edremit otele sorumlu müdür olmasına çok mutlu oldum. O deneyimli iyi bir idareci şimdilik sezon yaklaştığı için fazla bir şey yapamıyoruz ama otelimize çeki düzen verip müşterilerimizi memnun etmeye çalışacağız. Diyor. Kolay gelsin müdürüm… diyorum. ,

Edremit Kadın kolları başkanı Sema Önder

31 mart yerel seçimlerinde Edremit belediye başkanı olan Hasan Arslan’ın meclis üyesi listesinden meclis üyesi olan Neriman Çelik’ten boşalan kadın kolları başkanlığına yönetimden Sema Önder oy birliği ile getirildi. Başkan Önder çalışmalarına hiç ara vermeden hemen kolları sıvayarak ilk olarak anneler günü kutlaması için huzur evi ziyaretini grubu ile gerçekleştirdi. Sema başkan kadınlarımız partimizin temel taşları hep birlikte güzel işlere imza atacağız biz egolarımıza kapılmayıp birleşip el ele daha ileriye diyoruz. Demekte ..

Başarılar…

İlhan Peker

Bu gün kendi hemşerilerimden konu etmek bana iyi geldi. Çocukluk yıllarıma döndüm adeta ilhan Peker’de Edremit’imizin yerli esnaflarından rahmetli anne babası aile dostlarımızdı. Babasının mesleğini dürüstlüğünden sanatkarlığından ödün vermeden sürdürmekte Peker saatçilik İnönü caddesinde Edremitliler tabi’i ki çok iyi bilirler ben bir hatırlatayım dedim.

Makaleyi Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Türkan Özdemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak HABER266 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan HABER266 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.