Başkan Deveciler farkını hissettirdi, SGK Borcu sıfırlandı

Burhaniye Belediyesi Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) olan prim borçlarını ödeyerek, borcu olmayan çok az sayıda belediyelerden biri oldu. Sınırlı öz kaynaklarına rağmen hizmet üreten Burhaniye Belediyesi, birçok belediyenin kredi kullanarak prim ve SGK borçlarını ödemesine karşın, borçlarını sıfırladı

Haber albümü için resme tıklayın

Burhaniye Belediyesi Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) olan prim borçlarını ödeyerek, borcu olmayan çok az sayıda belediyelerden biri oldu. Sınırlı öz kaynaklarına rağmen hizmet üreten Burhaniye Belediyesi, birçok belediyenin kredi kullanarak prim ve SGK borçlarını ödemesine karşın, borçlarını sıfırladı.

DEVECİLER; YİNE İLKLERİ BAŞARIYORUZ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “2021 Aralık itibariyle borcumuz bulunmamaktadır. SGK Müdürlüğüne yazdığımız yazıya istinaden borcumuzun olmadığını bildirir evrak tarafımıza iletilmiştir. Belediyenin önceki dönemlerde sürekli birikmiş SGK’ye olan borçlarını göreve geldiğimiz ilk günden beri yaptığımız çalışmalarla ödemiş bulunuyoruz. Belediyenin eski borçlarını ödeyerek belediyemizin sırtındaki en büyük yükü kaldırmış olduk. Türkiye genelinde devlete borcu kalmayan bir belediye olduk. Şimdi daha güçlüyüz" Diye konuştu.

09 Ara 2021 - 12:34 - Balıkesir