Kıyı Ege’de kuvvetli yağış ve sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kıyı Ege’de başlayacak sağanak ve yer yer gök görültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı..

Büyütmek için resme tıklayın

Yapılan açıklamada Balıkesir’in Edremit ilçesinde şiddetli ve yer yer  aşırı  (100 kg/m2 üzeri) yağış olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bu gece saatlerinde Kıyı Ege'de başlayacak sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (03.12.2021 Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak, 04.12.2021 Cumartesi günü akşam saatlerine kadar aralıklarla İzmir, Aydın, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2); İzmir'in güneybatı kıyı ilçeleri ile Aydın'ın kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2); Balıkesir'in Edremit ilçesinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” Denildi.

02 Ara 2021 - 17:37 - Balıkesir