Ahmet Akın, İktidara yüklendi

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, enerji sektörünün paydaşları ve enerji kooperatifleri temsilcileri ile bir dizi görüşmelerde ve incelemelerde bulanmak üzere gittiği Danimarka’dan döndü.

Haber albümü için resme tıklayın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Danirmaka’da yaptığı ziyaretlerde yenilenebilir enerjide faaliyet gösteren Orsted firmasının çalışma alanları, yeşil hidrogen, biomass, yüzen türbinler, onshore, offshore rüzgar türbinleri, güneş enerjisinin geleceği konuları üzerinde Danimarka’nın söz sahibi enerji paydaşları ile bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Danimarka Teknik Üniversitesi (DTU) Osterild Test Merkezi’nin tanıtımına katıldı ve burada coğrafi alan, türbin testleri, merkezin işleyişi ve gerçekleştirilen testler ile ilgili brifing aldı.

Ahmet Akın, “Ülkemizin enerji sektöründe yatırımların hız kesmeden, arz güvenliği krizi yaratmadan AB ve dünyadaki eğilimlerle uyumlu bir enerji politikasına ihtiyacı var. Bu kapsamda yenilenebilir enerjide özellikle rüzgarda önemli adımlar atmış Danimarka'da üniversiteler, kurumlar ve işletmeler ile bir araya geldik, incelemelerde bulunduk. İktidarımızda Türkiye’nin kendi dinamikleri ile yeşil dönüşümünü biz gerçekleştireceğiz. Rüzgar enerjisi başta olmak üzere Türkiye’nin yenilenebilir enerjideki potansiyeli AK Parti iktidarının elinde adeta heba oluyor. İktidarın yanlış enerji politikaları ile vatandaşlarımızın ucuz enerjiye kavuşması mümkün değil. Bu nedenle çalışmalarımızı iktidarımızda gerçekleştireceğimiz yenilenebilir enerji projelerimiz üzerinde yoğunlaştırdık. Türkiye’nin ” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Danimarka’da Cumhuriyetin 98’inci yılı nedeniyle düzenlenen CHP Danimarka Birliği tarafından organize edilen Cumhuriyet Balosu’na da katıldı. Ahmet Akın, baloda yaptığı konuşmada parti olarak Avrupa Yeşil Mutabakatı çerçevesinde yeşil dönüşüm üzerinde çalıştıklarını anlattı.

08 Kas 2021 - 19:09 - Balıkesir