Balıkesir'de koronavirüs tablosu can sıkıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından her hafta yayınlanan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı’ tablosuna göre Balıkesir vaka sayıları ciddiyetini koruyor. Edremit'te vaka sayılarında ciddi artışlar söz konusu

Haber albümü için resme tıklayın

Balıkesir, 100 bin kişide 63,29 artış sayısıyla bir hafta içerisinde en çok artış yaşanan 3’üncü İl oldu. Yaşanan bu artış sebebiyle sık sık ‘Dikkat Çağrısı’nda bulunan Vali Hasan Şıldak vatandaştan tedbir ve aşı hassasiyeti istiyor.

VALİ ŞILDAK, “SONUÇLAR ÜZÜCÜ”

Havaların soğumasıyla da kapalı alanda geçirilen sürelerin artması hastalığın yayılımını kolaylaştırırken, Vali Şıldak tedbirlere daha çok ihtiyaç olduğuna dikkat çekiyor. Özellikle aşı olmayan vatandaşların hastalığa yakalandıklarında yaşanan sonuçların üzücü olduğunu belirten Şıldak, aşı olmayanlar ve eksik aşılı olanlara seslendi.

BALIKESİR’DE VAKA SAYILARI ÇOK YÜKSEK

Her fırsatta aşısız ve eksik aşılı vatandaşları sağlık kuruluşlarına davet eden Şıldak, bugünkü paylaşımında, “Salgın nedeniyle halen bazı vatandaşlarımız hastanede tedavi görmek zorunda kalıyor ve maalesef hayatını kaybediyor. İlimizde vaka sayıları çok yüksek!

“MASKE VE MESAFEYİ MUTLAKA ÖNEMSEYELİM”

Aşılarımızı tamamlayalım. Aşısız veya eksik aşılı olmak geri dönülemez büyük risk!” ifadeleriyle vaka sayısı artışının kontrol altına alınmasında verilen mücadeleye destek olunmasını istedi.

EDREMİT’TE VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR

Balıkesir il genelinde artan vaka sayıları Edremit ilçesinde de aynı oranda artış gözlendiği bilgisine ulaştık.

08 Kas 2021 - 18:36 - Balıkesir