Hasan Soysal; "Esnaf ve sanatkâra özel paket hazırlanmalı"

Havran Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Soysal, "Koronavirüs sebebiyle onlarca meslek kolundaki esnaf ve sanatkârlarımızın faaliyetlerine ara verilirken diğer meslek kollarındaki esnafımız da siftahsız dükkân kapatıyor" dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

  Korona Virüs Salgını nedeniyle çok büyük sıkıntı içinde olan Küçük Esnaf Ve Sanatkarların desteklenmesi konusunda bir basın açıklası yapan Havran Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Soysal Korona virüs sebebiyle onlarca meslek kolundaki esnaf ve sanatkârlarımızın faaliyetlerine ara verilirken diğer meslek kollarındaki esnafımız da siftahsız dükkân kapatıyor. Ancak kira stopaj elektrik su doğal gaz gibi enerji maliyetleri sosyal güvenlik primleri gibi ödemeleri devam ediyor. Bu sebeple korona virüs sebebiyle ticari faaliyetlerine geçici süre ile ara verilen esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkârlarımıza özel bir paket hazırlanmalı. Hiçbir engel ve prosedür olmaksızın talepte bulunan her esnafımıza sıfır faizli en az bir yıl geri ödemesiz minimum 50 bin TL kredi imkânı sağlanmalı.

TALEPTE BULUNAN TÜM ESNAFIMIZ SIFIR FAİZLİ KREDİ ALABİLMELİ

Korona virüs sebebiyle vergi sosyal güvenlik kredi kira ve piyasaya olan diğer borçlarını ödeyemeyen esnaf ve sanatkârlar zor bir süreçten geçmektedir. Esnaf ve sanatkârımıza verilecek 50 bin liralık kredi ile esnafımız devlete olan vergi BAĞ-KUR SSK gibi borçlarını ödeyeceği için devletimizin bir kaybı olmayacaktır. Çünkü devletin verdiği para yine kendisine geri dönecektir. Öte yandan esnafın biriken borçlarını ödeyebilmesi için yeni bir yapılandırmaya gidilmeli. Kısıtlı sermayesi ile ayakta kalma mücadelesi veren esnafımızın dayanma gücünü artıracak tedbirler bir an önce uygulamaya konulmalı. Esnafa yönelik yapılacak yeni bir özel paket ile başta esnafımız olmak üzere vatandaşlar ve piyasada psikolojik açıdan büyük bir rahatlama meydana gelecektir. Çünkü esnafa verilen her türlü destek ve teşvik doğrudan ekonomiye yansıyarak piyasayı rahatlatacaktır dedi. Ayhan KURT

25 Mart 2020 - Balıkesir


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak HABER266 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan HABER266 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.