Bu köye Korona Virüs’ün girmesi yasak

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, kırsal bir mahallenin giriş levhasına asılan Korona Virüs’e yönelik uyarı notu güldürürken düşündürüyor.

+11
Haber albümü için resme tıklayın

Ayvalık’ın kırsal mahallelerinden Mutluköy girişinde, “Dikkat! Korona’nın girmesi yasaktır” şeklindeki uyarı levhası vatandaşlar tarafından tebessümle karşılanıyor.

Dünya’da küresel bir kabus haline dönüşen Korona Virüs için esprili bir yaklaşımla ciddi uyarı yapmayı düşünen Muhtar Erdinç Tügen’in mahallenin giriş levhasına astığı not ile amacına ulaştı.

Kısa zamanda kırsal mahalle halkının hemen harekete geçerek Korona Virüs salgınına karşı gereken tüm önlemleri alarak evlerinden dışarı çıkmadığını kaydeden Muhtar Tügen sonuçtan son derece memnun olduğunu belirtti.

Muhabirimize açıklamalarda bulunan Mutluköy Muhtarı Erdinç Tügen, “Şu anda dünyamızı tehdit eden ve son zamanlarda da Türkiye’mizde de görülen korona virüsün halkımızın üzerinde çok büyük etkisi oldu. Kimisi korktu. Kimisi de endişe etti. Kimisi dalga geçti. Ama tabi ki bu durumu biraz daha asgariye indirebilmek için bir köy muhtarı olarak ‘ne yapabilirim?’ diye düşündüm. Köyümüzün de ismi “Mutluköyü”… Bu kez de kendi kendime ‘Mutluköy’e korona virüs girmez. Mutluluğumuzu bozamaz. Girmek istese de giriş levhamızın altına ‘Yasak’ levhasını görünce, geri döner’ şeklinde mizahi bir düşünce ile böyle bir şey yaptık.” dedi.

Muhtar Tügen yaptığı açıklamada, “Dünya’yı kasıp kavuran Korona Virüs salgınının Türkiye’de görülmesi üzerine devletimizin, hükümetimizin yanı sır Sağlık Bakanımızın uğraşılarını çok yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. İnşallah en yakın zamanda ve en az kayıpla, ölüm vakaları yaşanmaksızın bu beladan millet olarak kurtuluruz.” temennisinde bulundu.

Mutluköy Muhtarı Erdinç Tügen açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Köyümüzde 3 tane kahvehane var. Ama alınan önlemler kapsamında bu kahveler kapalı. Köyümüzde bir turizm işletmesi var. Burası da kapalı. Bunların yanı sıra köylümüz bu konuda son derece duyarlı. Öyle ki; komşular arası ziyaretler bile durdu. Tabiki televizyon ekranlarında bakanlığımızın yapacağı açıklamaları pür dikkat takip ediyoruz. Bu açıklamalara göre hareket ediyoruz. Biz de bu virüs salgının en az zararla atlatılması için hassas davranıyoruz.” SUAT SALGIN

Ekli Dosyalar

18 Mart 2020 - Balıkesir


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak HABER266 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan HABER266 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.