Orhan Ak Protestosu Bir Anda Sahaya Taşındı

Beşiktaş’ta uzun süredir protestoların hedefi olan isim, antrenör Orhan Ak olduğu için özellikle yönetimin bu isme yönelik bir adım atması bekleniyord...

Beşiktaş’ta uzun süredir protestoların hedefi olan isim, antrenör Orhan Ak olduğu için özellikle yönetimin bu isme yönelik bir adım atması bekleniyordu. Son günlerde kadın bir taraftarın tepki göstermek amacıyla otobüsün yanına gittiğinde sert bir tepkiyle karşılaşmış olması ve oradan uzaklaştırılması, başta çArşı olmak üzere pek çok grubu tetikledi.

Geçmişte Orhan Ak tarafından Beşiktaşlı taraftarlara silah çekilmiş olması, sözlü münakaşaya girilmesi ve Orhan Ak’ın Galatasaraylı olduğunun bilinmesi nedeniyle taraftar tutumunda son derece net. Yönetim ise taraftarı dinlememekte kararlı görünüyor fakat özellikle Vodafone Park bünyesindeki maçlara Orhan Ak’ın kulübede çıkmasının mümkün olmayacağı tahmin ediliyor.

Beşiktaş 0 – 2 Eibar Maçı Sonrası Taraftar Sahaya İndi

Beşiktaş ile Eibar arasında oynanan hazırlık maçı 2 – 0 Eibar üstünlüğüyle sonuçlandı. Maçın sonucundan bağımsız olarak, çArşı Berlin grubu tarafından 15 ila 50 arasında değişen sayıdaki taraftarın sahaya girmesi, olayları bir anda değiştirdi. Güvenlik güçlerinin ve içeriden ekibin görevlilerinin getirilmesiyle birlikte olayların büyümesi engellendi. Taraftarlar “Seni seviyoruz ama Orhan Ak’ı istemiyoruz” şeklinde sloganlar attıktan sonra, küfür veya hakaret olmaksızın sahayı terk ettiler.

Teknik Ekip Protestoları Sessizlikle Karşıladı

Beşiktaş teknik ekibinde yer alan Abdullah Avcı, Orhan Ak ve diğer antrenörler tarafından bu protestolara herhangi bir karşılık verilmemesi amacıyla ortak karar alındı. Güvenlik görevlileri tarafından teknik ekibin etrafının sarılmasıyla birlikte, herhangi bir fiziksel saldırının söz konusu olmayacağı bilinse dahi gerekli önlemler alınmış oldu.

Güvenlik güçleri de taraftarlara aşırı sert müdahale etmemeleri yönünde uyarılmaları sayesinde, ortam çok fazla gerilmeden, ufak bir protestonun ardından, Quaresma ve Adem Ljaic gibi futbolculardan imza isteyen taraftar kamp yerinden ayrıldı

28 Temmuz 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak HABER266 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan HABER266 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.